23.7.2009 - Havárie osobního auta

25.07.2009 22:04

Dne 23.7.2009 v 01:04 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii auta u obce Strání.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v lesním úseku hlavního silničního tahu I/54, mezi obcí Slavkov a Strání, došlo k havárii osobního auta zn. Toyota Corolla.

Řidič havaroval ve vysoké rychlosti do hustého lesního porostu, kde pokácel několik stromů. Ve zcela zdemolovaném voze muž neutrpěl žádné zranění, k čemuž přispěly i aktivované airbagy. V lese se auto zastavilo až dvacet metrů od silnice.

Hasiči vrak vozu zajistili proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Jeden ze sražených stromů spadl na vozovku, a zablokoval jeden jízdní pruh. Hasiči strom pořezali pomocí motorové pily a větve odklidili ze silnice.

Auto bylo vytaženo z lesa a naloženo na odtahové vozidlo. Havárii na místě šetřila policie. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byl provoz na hlavním tahu omezen asi na dvě hodiny.

Zdroj - www.hzszlk.eu

© 2008-2011 SDH Strání | Všechna práva vyhrazena.